Atgal

Kaip padėti vaikams užaugti dvikalbiams

Jei su vaikais išvykote gyventi į svetimą šalį arba susilaukėte vaikų jau ten įsikūrę, greičiausiai paklausėte savęs – o kaip kalbės mūsų vaikai?
Juk visi tėvai norėtų bendrauti su savo vaikais, myluoti juos ir dainuoti lopšines lietuviškai, o močiutės ir seneliai – suprasti, ką sako anūkai. Tačiau kartu visa šeima patiria spaudimą pritapti prie aplinkos ir perimti svetimos šalies kalbą.
Išeitis paprasta – vaikai gali tapti dvikalbiai. Dvikalbystė turi daugybę privalumų ir veikia kaip smegenų treniruoklis. Mokslininkai nustatė, kad dvikalbiai ar daugiakalbiai žmonės pasižymi geresne atmintimi, geba greičiau susikoncentruoti, vartoja gyvesnę kalbą, greičiau išmoksta svetimų kalbų, lanksčiau mąsto ir gauna geresnius intelekto testų įvertinimus. O kur dar platesnės įsidarbinimo galimybės!
Vis dėlto išauginti dviem kalbomis puikiai kalbantį vaiką nėra paprasta. Čia ir gali pagelbėti ši Loretos Vilkytės knyga. Sukaupusi daug mokslinių žinių ir remdamasi emigravusių šeimų patirtimi autorė knygoje aprašė pagrindinius principus, kurie padės nuspręsti, ar jums verta ugdyti dvikalbį ar daugiakalbį vaiką ir, jei taip, kaip kovoti su iškylančiais mokymosi sunkumais.
Knygoje gausu praktinių patarimų, pavyzdžiui, kokių veiksmų imtis su vaikais kraustantis gyventi į kitą šalį ar kaip švęsti gimtadienį, kai vaiko draugai kalba skirtingomis kalbomis. Nors autorė tyrinėjo Jungtinėje Karalystėje gyvenančias šeimas, jų patirtis pravers ir lietuviams kitose šalyse. Knygoje naudingos informacijos taip pat ras tėvai, auginantys vaikus mišriose šeimose.Autorius (-iai): Loreta Vilkytė
Metai: 2021
Puslapių skaičius: 192
EAN: 9786094421587
Prekės kodas: GKN-942
Formatas: 135×210×18 mm, minkšti viršeliai
Kaina: 12.90


Domina didesni leidinių ar priemonių kiekiai?
Laukiame Jūsų užklausų +370 5 2137701, info@didakta.lt


Susisiekite

Aš ne robotas

Susiję produktai